Produkty

Porady

 Nowoczesna klasyka

Nowoczesna klasyka

W swojej pracy często spotykam się z oczekiwaniami klientów, którzy pragną urządzić swój dom, lub mieszkanie w nowoczesny sposób, ale z zachowaniem klasycznego charakteru. Pragnienie to wiąże się z dylematem – czy można połączyć te dwa style, tak by nie o

<-zdjecia-zakres 1-2->
Podstawą są kolory. Jasne tonacje, takie jak biel, szarość oraz beż dają poczucie przestrzeni. Połączone z „ciepłymi” brązami będą stanowić optymalne rozwiązanie kolorystyczne. Dzięki nim nasze pomieszczenia będą przestronne, a jednocześnie komfortowe. Można zastosować również akcenty kolorystyczne, jednak w tym przypadku powinniśmy ograniczyć ich ilość.

<-zdjecia-zakres 3-4->
Balans w przypadku łączenia nowoczesności z klasyką jest bardzo ważny. Minimalizm w kolorach ścian pozwoli na „zabawę” formami w elementach wyposażenia. Chcąc nadać naszym wnętrzom ekskluzywny charakter, musimy zadbać o dobre materiały. Najczęściej wiąże się z dość sporymi kosztami. Postawmy na naturalne materiały, takie jak drewno, szkło i kamień. Połączenie nowoczesnego designu z klasycznymi dodatkami typu żyrandole. Łączenie fornirowanych mebli z kamienną podłogą. Połączenie klasycznego, pięknego kamienia i nowoczesnego szkła - schody w zaokrąglonej formie, które dzięki giętym taflom szkła nabierają nowoczesnego charakteru. Pamiętajmy, że wszystko powinno być tak dobrane, by uniknąć wrażenia przesady oraz kiczu.