Strona główna | Multimedia | Fast dobrze radzi | Porady | Beże i brązy – klasyka czy nuda?

Beże i brązy – klasyka czy nuda?

 

Poprzedni artykuł dotyczył aranżacji wnętrz za pomocą bieli oraz jej odcieni. Chciałam pokazać w nim, że kolory te nie są takie nudne za jakie się je postrzega. Była to propozycja dla ludzi, którzy cenią sobie minimalizm i mają świadomość, że umiejętne zastosowanie jasnych tonacji oraz dodatków daje wiele możliwości na stworzenie oryginalnych oraz ponadczasowych pomieszczeń. Tym razem przedstawię propozycję skierowaną do szerszej grupy osób, gdyż tonację, które opiszę zdecydowanie dominują w polskich domach. Zapraszam do lektury na temat ciepłych kolorów, a konkretnie beżu oraz brązów.

Urządzenie własnego domu lub mieszkania nie jest proste. Trzeba zdecydować o wielu kwestiach. Im więcej pomieszczeń, tym więcej dylematów. Uważam, że jedną z istotniejszych spraw jest kolorystyka, ponieważ kolory tworzą wnętrza. To one decydują o ich charakterze, odpowiadają za to czy w danym pomieszczeniu czujemy się dobrze czy niekomfortowo. Dzięki nim możemy również wiele dowiedzieć się o właścicielach domu czy mieszkania. Dzięki poprzedniemu artykułowi wiemy, że dobierając kolory chłodne nadamy wnętrzu zimny, sterylny, nowoczesny charakter. Natomiast wybierając odcienie beżu oraz brązów sprawimy, że nasz dom lub mieszkanie stanie się ciepłe, przytulne, relaksujące. W tym przypadku klasycznym, często stosowanym połączeniem jest zestawienie jasnego beżu i czekoladowego odcienia brązu. Proszę zwrócić uwagę na aranżacje kawiarń lub ekspozycji sklepów meblowych, gdzie meble w kolorze wenge zestawione są z jasnobeżowymi ścianami. Barwy te oczywiście dobrze się komponują, jednak nie warto kopiować gotowych rozwiązań. Powinniśmy zadbać o to, żeby nasz dom był odzwierciedleniem naszego gustu, osobowości oraz sposobu życia.


Beże i brązy nazywane są często kolorami ziemi. Stosowanie takich tonacji, mimo iż jest bardzo powszechne, wcale nie musi być nudne i mdłe. Co zatem zrobić by nasze pomieszczenia wyróżniały się spośród wielu podobnych? Warto pamiętać o mnogości odcieni tych kolorów. Odpowiednie ich skomponowanie może być równie ciekawe jak popularne obecnie zestawienia szarości. Nie koniecznie trzeba łączyć jasny beż z ciemnym brązem. Kolory te są na tyle uniwersalne, że można łączyć je z tymi, które teoretycznie do nich nie pasują, jednak według mnie czasami warto przełamywać schematy.
Fast - Producent chemii budowlanej
P.W. FAST Sp. z o.o.
ul. Foluszowa 112
65-751 Zielona Góra
Tel: +48 68 328 62 00
Faks: +48 68 328 62 13

E-mail: biuro@fast.zgora.pl
NIP: 929 011 32 71

Aplikacje   Dokumentacja   Multimedia   Serwis prasowy   Mapa serwisu   Polityka prywatności