Strona główna | Multimedia | Fast dobrze radzi | Porady | Nowoczesna klasyka

Nowoczesna klasyka

 

W swojej pracy często spotykam się z oczekiwaniami klientów, którzy pragną urządzić swój dom, lub mieszkanie w nowoczesny sposób, ale z zachowaniem klasycznego charakteru. Pragnienie to wiąże się z dylematem – czy można połączyć te dwa style, tak by nie otrzeć się o kicz. Owszem, jest to wyzwanie, ale wbrew pozorom niezbyt trudne. Przede wszystkim trzeba zdecydować, który styl ma dominować - czy tworzymy nowoczesne wnętrza z klasycznymi dodatkami, czy na odwrót. Możliwości mamy mnóstwo, a odpowiedni efekt uzyskamy, gdy będziemy pamiętać o odpowiednich proporcjach.

Podstawą są kolory. Jasne tonacje, takie jak biel, szarość oraz beż dają poczucie przestrzeni. Połączone z „ciepłymi” brązami będą stanowić optymalne rozwiązanie kolorystyczne. Dzięki nim nasze pomieszczenia będą przestronne, a jednocześnie komfortowe. Można zastosować również akcenty kolorystyczne, jednak w tym przypadku powinniśmy ograniczyć ich ilość.


Balans w przypadku łączenia nowoczesności z klasyką jest bardzo ważny. Minimalizm w kolorach ścian pozwoli na „zabawę” formami w elementach wyposażenia. Chcąc nadać naszym wnętrzom ekskluzywny charakter, musimy zadbać o dobre materiały. Najczęściej wiąże się z dość sporymi kosztami. Postawmy na naturalne materiały, takie jak drewno, szkło i kamień. Połączenie nowoczesnego designu z klasycznymi dodatkami typu żyrandole. Łączenie fornirowanych mebli z kamienną podłogą. Połączenie klasycznego, pięknego kamienia i nowoczesnego szkła - schody w zaokrąglonej formie, które dzięki giętym taflom szkła nabierają nowoczesnego charakteru. Pamiętajmy, że wszystko powinno być tak dobrane, by uniknąć wrażenia przesady oraz kiczu.
Fast - Producent chemii budowlanej
P.W. FAST Sp. z o.o.
ul. Foluszowa 112
65-751 Zielona Góra
Tel: +48 68 328 62 00
Faks: +48 68 328 62 13

E-mail: biuro@fast.zgora.pl
NIP: 929 011 32 71

Aplikacje   Dokumentacja   Multimedia   Serwis prasowy   Mapa serwisu   Polityka prywatności