Strona główna | Multimedia | Fast dobrze radzi | Porady | Biel - moda czy ponadczasowość?

Biel - moda czy ponadczasowość?

 

Biel to kolor mocno zakorzeniony w naszej kulturze. Kojarzy się z niewinnością, czystością, ale także z chłodem, czasami nawet ze sterylnością. Wielu uważa go za nudny, a pomieszczenia w których dominuje za pozbawione charakteru. Moim zdaniem niesłusznie. Umiejętne wykorzystanie bieli, różnych jej odcieni oraz dodatków stwarza wiele możliwości w kreowaniu wnętrz.

Spotykając się z klientami, przeglądając magazyny wnętrzarskie oraz internet odnoszę wrażenie, że w Polsce powoli następuje przełom w postrzeganiu koloru białego. Minimalistyczne wnętrza z dominacją bieli stają się coraz bardziej popularne. Zastosowanie takich tonacji, zarówno w aranżacji, jak i w samym wyposażeniu pomieszczeń to skuteczna metoda na stworzenie czegoś nowoczesnego oraz ponadczasowego.


Jak już pisałam, kreowanie wnętrz bielą oraz jej odcieniami daje wiele możliwości. Sprawdza się to zwłaszcza w pomieszczeniach o dużych powierzchniach, ale nie tylko. Połączenie bieli ścian z bielą podłóg sprawia, że miejsce staje się lekkie, świetliste, bardziej przestronne. Aby uniknąć wrażenia sterylności należy zadbać o odpowiednie dodatki. Dopełnieniem całości mogą być akcenty kolorystyczne, np. dywan w wyrazistym kolorze lub ciekawa fototapeta. Dodatki w barwach czerni, srebra, ciekawe w formie, designerskie lampy z pewnością nadadzą wnętrzu industrialnego charakteru. Natomiast dzięki połączeniu bieli, odcieni błękitu i drewna w ciepłych tonacjach możemy stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim. Pomieszczenia zaprojektowane w myśl zasady „mniej, znaczy więcej" są minimalistyczne, nie przesadzone w formie. Skandynawowie lubują się w nich od wielu, wielu lat.

Osoby nieprzekonane do chłodu koloru białego mogą zastosować w swoich domach tzw. złamaną biel, czyli biel w tonacji beżu, różu, błękitu czy szarości. Dobierając odpowiednie oświetlenie możemy zaaranżować wnętrze jasne, przytulne, lecz nie chłodne.
Fast - Producent chemii budowlanej
P.W. FAST Sp. z o.o.
ul. Foluszowa 112
65-751 Zielona Góra
Tel: +48 68 328 62 00
Faks: +48 68 328 62 13

E-mail: biuro@fast.zgora.pl
NIP: 929 011 32 71

Aplikacje   Dokumentacja   Multimedia   Serwis prasowy   Mapa serwisu   Polityka prywatności